KOOLIJÜTSI KOOLIMÜTS. KÕIGE TÄHTSAM PÄEV

Written by Olivia Saar, Aidi Vallik
Illustrated by Tuulike Kivestu

Published 2021

4450 last, kes 2021.  sügisel alustasid oma kooliteed Tallinnas, said Tallinna Keskraamatukogult kingiks raamatu, mis sisaldab kahe tuntud ja armastatud kirjaniku, Olivia Saare ning Aidi Valliku, värskeid luuletusi. Raamat tähistas olulist verstaposti mõlema autori jaoks – 2021. aastal täitus Olivia Saarel 90. ja Aidi Vallikul 50. juubel. 

Raamatust „Koolijütsi koolimüts” leiab Olivia Saare uute luuletuste seast ka ühe tema tuntuima luuletuse „Üks tähtis kuu”. Luuletus, mille värsiread „kõik, kõik on uus septembrikuus” on meie kõnepruugis tavapäraseks saanud, ilmus 55. aastat tagasi ajakirjas „Täheke“. Olivia Saare uued luuletused seob tervikuks värsirida „müts tutvustab tegijat mütsi sees” ehk mütsi järgi saame aimu mütsikandjast endast.

PILLIMÄNG ALAKU!

Written by Cätlin Mägi
Illustrated by Tuulike Kivestu

Published 2020

Harjutuspäevik “Pillimäng alaku!” võiks olla iga väikese ja suure pilli-inimese abimees igapäevaelus. Siit saab lugeda erinevaid soovitusi ning praktilisi harjutusi selleks, et hoida ennast teatud perioodil harjutamise ja pillimängu lainel. Siit saab lugeda ajaplaneerimisest, pillimängu motiveerivatest nippidest ja trikkidest. Annab nõu märgata olulist ja mitteolulist, keskenduda kasvõi väikestele saavutustele, et oleks jõudu mingi perioodi jooksul pillimänguga tegeleda! Päeviku lõpus leiab ka noodijoonestiku, kuhu saab sel perioodil õpitud lugusid või harjutusi kirja panna. Jagatakse ka soovitus enda pillimängu kalendri väljakujundamiseks.

LAULUPEOLE!

Written by Anu Röömel
Illustrated by Tuulike Kivestu

Published 2019

Metsas korraldatakse loomade ja lindude laulupidu. Kõik saavad koori laulma, vaid karumõmm jääb välja. Aga talle nii meeldib muusika! Ta käib salamisi teiste proove kuulamas ja tunneb juba sellestki suurt rõõmu. Otsib ka lauluraamatud välja ja hakkab ise harjutama, sest ehk järgmine kord temagi... Koorirahval aga ilmneb enne pidu suur mure. Mis küll saab? Aga kõik laheneb lõpuks kenasti. Tuleb tore laulupidu, kust ei puudu ka üllatus.

Raamatust leiad ka laulupeo laulud.